nefessenaryo.com
E-posta: info@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Senaryorum » KIRGIN ÇİÇEKLER 4.BÖLÜM Senaryorum Puanı: 5 üzerinden 4
KIRGIN ÇİÇEKLER 4.BÖLÜM

KIRGIN ÇİÇEKLER DİZİSİ 4.BÖLÜM

TOTAL İZLEYİCİ GÖRÜŞÜ

 

-Kırgın Çiçekler’in birinci bölümünün ardından dizinin iyi bir konuya sahip olduğunu yazmıştık. Ama dizinin birinci bölüm senaryosu potansiyeline göre bizi hayal kırıklığına uğratmıştı. Artık Kırgın Çiçekler’in ATV’nin kış sezonunda da önemli kozlarından biri olacağını söyleyebiliriz. Star TV’de yayınlanan “Paramparça” dizisinin öyküsü gibi Türkiye’de yaşanması ve gazetelerin üçüncü sayfalarında rastlanması muhtemel olaylar bizde karşılık buluyor.  Kırgın Çiçekler dizisi de Paramparça dizisi kadar dişi bir öyküye sahip. Hatta bizce bu dizinin Paramparça’ya göre kuvvetli yönleri var. Fakat Paramparça dizisini izlenme oranlarında geride bırakabilmek için senaryonun temposu biraz daha artmalı sanki.  

- Bazı senaristlerde birkaç senedir “ATV’de dizimize şu kadar izlenme oranı yeterli gibi bir görüş hasıl oldu. Kırgın Çiçekler’in senaristlerinde böyle bir yaklaşım olmaz ise, Kırgın Çiçekler Paramparça’daki kadar popüler oyuncuları olmamasına rağmen bu diziyi izlenme oranlarında geçebilir. Bu bizim görüşümüz. Biz açgözlüyüz ve her zaman daha fazlasını istiyoruz.

-Kırgın Çiçekler’in bu bölümünden aklımızda kalan sahnelere gelirsek: Açıkçası bu akşam bizi çarpan sekizin üzerinde sahneyle karşılaştık. Bizce bu büyük bir başarı. Eylül’le annesi Mesude’nin tartıştıktan sonra Eylül’ün evden ayrıldığı sahne müthişti. Bu sahnede haksız olduğunu bilsek de  Mesude karakterinin replikleri oldukça gerçekçi ve çarpıcıydı. Bir sahne hayatın içinden olunca bizde doğrudan karşılığını buluyor. Yine aynı sahnede Eylül’ün kardeşi Büşra’yı canlandıran minik oyuncuyu da tebrik etmek lazım. Büşra karakteri için Esma Yılmaz çok iyi bir seçim olmuş. Kırgın Çiçekler’de bir diğer dikkatimizi çeken oyuncu da Neriman karakterini canlandıran Sacide Taşaner. İddialı yapımda oyunculukları genel anlamda beğenmekle beraber bu iki oyuncuyu ayrı bir yere koyuyoruz. Diğer oyuncularla ilgili zaten basında gerekli övgüler dile getiriliyor.

-Mehmet Aykaç’ın canlandırdığı Serkan karakteriyle babasının boşanmak istediği annesinin temizlik yaparken aralarında geçen diyalog etkileyiciydi. Bu sahnede içimiz cız etti.

-İpek Karapınar’ın canlandırdığı Feride’nin babasının Feride’nin eski nişanlısını evden kovduğu sahne çok iyiydi. Özgür Çevik’in canlandırdığı Toprak karakterinin Sezen Aksu’nun “El Gibi” şarkısını seslendirdiği sahne de diziye çok yakıştı. Dizinin yoğun dram atmosferinde bu tip sahneler bize nefes aldırıyor. Keşke senaryoda romantizm daha da arttırılsa. O zaman AB izleyici diziye daha çok teveccüh gösterecektir.  

-Kırgın Çiçekler okul bahçesinde yere yazılan yazıyla “Geçen Yaz Ne Yaptığını Biliyorum” filmini anımsattı bize. Bu açıdan rakip olan “Tatlı Küçük Yalancılar” dizisiyle Kırgın Çiçekler dizisi ortak bir noktada buluşmuş oldu :)  Eylül’e gelen zarfın içinden Eylül’ün bilekliği çıktı. Bakalım bu mesele nereye varacak?

 

Bir Gün Sonra:  Total'de 5.29 reyting, 19.92 share ile 1.olmuş. AB'de 3.53 reyting 15.16 share ile yine 1.sırada yer almış.

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney