nefessenaryo.com
E-posta: mesaj@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Senaryorum » KLAVYE DELİKANLILARISenaryorum Puanı: 5 üzerinden 4
KLAVYE DELİKANLILARI

KLAVYE DELİKANLILARI 1.BÖLÜM 

TOTAL İZLEYİCİ GÖRÜŞÜ 

-Başrollerini Ali Barkın, Kaan Yıldırım, Uraz Kaygılaroğlu,  Rasim Öztekin, Gül Onat, Cengiz Küçükayvaz ve Selen Seyven’in paylaştığı Klavye Delikanlıları bu akşam başladı. İddialı dizinin birinci bölümünü nasıl bulduk?

-Klavye Delikanlıları dizisinin konusu kısaca şöyle;

İstanbul’un güzide semtlerinden Selimiye’de dünyaya gelen Bayram ve Kerem asosyal olarak büyümüş iki gençtir. İnsanlarla kuramadıkları bağlantıyı bilgisayarla kurmuşlar ve TROL olmuşlardır. Bayram ailesinin bütçesine katkı olsun diye babasının zoruyla bir tamirhanede çıraklık yaparken, Kerem ise hem annesiyle beraber işlettikleri peynirci dükkanına bakıyor hem de akşamları korsan taksiye çıkıyordur.

Trollük yaparak kazandıkları paranın dahi kurdukları hayalleri gerçekleştirmeye yetmeyeceğini düşündükleri günlerden geçerken, çocukluktan beri bizimkileri yoldan çıkaran Bayram’ın amca çocuğu Kuzen Volki Amerika’dan çıkagelir.

Teknoloji geliştikçe teknolojik suçlar da gelişiyordur. Kuzen Volki zenginlerin kredi kartından para indirmek için “yeni nesil dolandırıcılık” dümeni tezgahlar.

Ekibin ilk halkası Bayram ve Kerem’dir. Son halkası ise mezun olduğu üniversitenin idari işlerinde çalışıp zengin öğrencilere sınav sorularını satarak köşeyi dönen Seyran…

Kuzen Volki’nin uyanıklıklarıyla bir araya gelen ekibimizin felsefesi basittir. “Halkımızı değil, halkımızı sömürenleri sömürmek” Sanal dünya ile gerçek dünya arasındaki savaş başlamıştır…

-Klavye Delikanlıları dizisi birinci bölümüyle iyi işaretler verdi. İddialı dizi sezona damga vuran işlerden biri olur mu bilinmez fakat böyle sürerse ekranın fark yaratan işlerinden biri olacağı kesin. Zira klasik televizyon izleyicisine hitap etmeyen bir yapım.

-Klavye Delikanlıları dizisine sempatik karakterlerinden ötürü kısa sürede kanımız ısındı. Ancak iddialı dizi Kuzen Volki, Bayram ve Kerem’e iş teklif edene kadar biraz ağır aksak ilerledi. Bu süre zarfında skeç tadında gerekliliği tartışılır bazı sahneler izledik. Bayram ve Kerem’in çocukluk sahnelerine oyuncu bazında ne yazık ki birçok dizide olduğu gibi yeterince özenilmemişti. Bu sahneler ve Bayram’la Kerem’in hayatından kesitler gösteren diğer sahneler metin olarak da yeterince komik değildi. Ancak bu süreçte Uraz Kaygılaroğlu’nun çocukluk sahnelerini ayrı tutabiliriz. Uraz Kaygılaroğlu Volki karakteriyle ne kadar başarılıysa Volki’nin çocukluğunu canlandıran çocuk oyuncu da rolünde bir o kadar başarılıydı. Bu seçim büyük bir tebriği hak ediyor.

-Klavye Delikanlıları dizisi Volki’nin işini öğrenmemizle beraber ivme kazandı. Ancak kahramanlarımızın icraata geçmesi biraz vakit aldı. Yine de bu zaman dilimi akıcıydı. Ekibin işe koyulmasıyla dizi tadından yenmez bir hal aldı.

- Vildan Atasever Seyran rolünde hiç fena değildi. Güzel oyuncu önceki dizisi Yaz’ın Öyküsü’nde doğallıktan ne kadar uzaksa Klavye Delikanlıları dizisinde bir o kadar sevimliydi. Diğer oyunculara gelirsek Seray Sever ilk bölümde tutuktu. Gül Onat ve Cengiz Küçükayvaz’ı yeniden ekranda görmek bizi heyecanlandırdı. Gül Onat aslında çok da parlak bir komedi oyuncusu. İki usta oyuncuyu ileriki bölümlerde daha ön planda görmek isteriz.

-Klavye Delikanlıları dizisi birinci bölüm itibarıyla çok çok komik olmamasına karşın hatta yer yer klişe esprilere başvursa da bize keyifli bir bölüm izletmeyi başardı. Dizinin daha da iyi olabileceğini düşünüyoruz ve ikinci bölümü merakla bekliyoruz.

 

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney