nefessenaryo.com
E-posta: info@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Senaryorum » KOCAMIN AİLESİ 12.BÖLÜMSenaryorum Puanı: 5 üzerinden 4
KOCAMIN AİLESİ 12.BÖLÜM

"KOCAMIN AİLESİ" DİZİSİ

12.BÖLÜM TOTAL İZLEYİCİ GÖRÜŞÜ

 -Bu dizide Pelin adında bir "çocuk oyuncu" var. Abartmıyoruz Küçük Osman'dan daha yetenekli. "Yetenekli" de doğru kelime değil. Adeta hayatın anlamını çözmüş de bizi idare ediyormuş gibi davranıyor. Sanki tamamen bizim gönlümüz olsun diye oynuyor dizide. İsmi Beren Gökyıldız. Beren'i dizide daha çok görmeliyiz. Küçük Osman Küçük Ağa'da tek başına bir diziyi sürüklerken bu kızı yeterince kullanmamak çok büyük hata.

-"Kocamın Ailesi" geçmiş sezonlarda zorlanabilirdi fakat bu yıl öyle rakipleri var ki sırf hikaye anlatmayı başarabildiği için bile övgüyü hak ediyor. Komedi ve dram dengeli. Dramatik bir sahneden sonra mutlaka neşeli bir sahne geliyor. Fakat bu neşeli sahneler "Ah Neriman'daki gibi dizinin ciddiyetine zarar veren tarzda sahneler de değil.

-Yonca ve kocası aslında biz genel izleyicinin duygusal bağ kurmakta zorlanacağı karakterler. Ayrıca Yonca biraz antipatik. Fakat senaryodaki yerleri çok orantılı olduğundan senaristler rahatsız olmamıza olanak vermiyor. 

-Dizi kritik bir virajda. Bizce bir an önce vites arttırmalı.  Yeni hamleler yapmalı. Çünkü karşısında kadın izleyiciyi kalbinden vuracak başka bir dizi başlarsa bu popüleriliğini yitirebilir. Bu yüzden romantik sahneler daha romantik, komik sahneler  gerçekçilikten kopmadan daha komik olmalı. 

-Aile ilişkilerinin önemi daha çok vurgulanmalı. Pelin karakteri belki "dış ses" gibi merkeze alınmalı. Bir çocuğu merkeze almak  "masumiyet"i temsil eder. Ailece izlenebilecek hikaye vurgusu yapar. "Benim Adım Gültepe" neden tepki görüyorsa bu dizi de o sebepten seviliyor. Babaların evde "Benim Adım Gültepe"yi kapattırdığını duyuyoruz.  

- "Kocamın Ailesi"  izleyici oranını kafi görmemeli.  Büyük oynamalı. Gündüz dizilerine benzemeye çalışmak yerine "klasik" olmaya çalışmalı.  Bu dizi kolay olmayanı başarıp yüksek maliyetli  işlerin arasında sezona tutunmuş durumda. Gönlümüz başlayacak rakip dizilere kayamamalı. Biz seyirciler vefasızızdır. Nokta.

Bir Gün Sonra: Total'de 5.30 reyting 14.93 share ile 3. olmuş. AB'de 6.58 reyting 19.59 share ile 2.sırada yer almış.

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney