nefessenaryo.com
E-posta: info@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Senaryorum » KOCAMIN AİLESİ 28.BÖLÜMSenaryorum Puanı: 5 üzerinden 4
KOCAMIN AİLESİ 28.BÖLÜM

“KOCAMIN AİLESİ” DİZİSİ

28.BÖLÜM TOTAL İZLEYİCİ GÖRÜŞÜ

-“Kocaman Ailesi” dizisi Ertem Eğilmez filmlerinin sıcaklığını yansıtıyor bize. Hem komik hem hüzünlü. Kalabalık bir aile ve her yaş grubundan insan var bu ailede. Böyle olunca tam bir aile dizisi ortaya çıkıyor ve yediden yetmişe herkes kendisine yakın bir karakter bulabiliyor.

-“Kocamın Ailesi” bizce artık bir ekran klasiği olma yolunda ilerliyor. Bir senaryo diziye adını veren karakteri öldürdükten sonra bile hız kesmiyorsa ciddi bir senaryo başarısından bahsedebiliriz. Bize sorulsa bu duruma şiddetle karşı çıkardık :)

-Kocaman Ailesi ile Paramparça dizisi arasında ortak bir nokta var. İkisinin de konusu çok ama çok basit. Fakat iki hikaye de bir o kadar hayatın içinden. Gazetelerde sürekli okuduğumuz haberler bunlar. Anneler hemen başlıyorlar falancının başına da şu gelmişti diye. Böylece izlediğimiz drama inanıyoruz.

-Bu geceye gelirsek; Pelin’in, babasının başka bir kadınla ilişkisini öğrendikten sonra kendisini okul tuvaletine kapatarak babasıyla yüzleştiği sahne çok iyiydi.

-Dedemizin nezarette sahte oğluyla konuştuğu sahne hem oyunculuk hem de metin olarak bizi çok doyurdu. Vasat bir senaryoda dedemiz Zafer Bey’in (Erman Okay) karşısındaki gence beddualar ettiğini izleyebilirdik. Fakat metnin de kalitesiyle Erman Okay abartıya kaçmadan o kadar yumuşak bir şekilde derdini anlattı ki ekranın içine girip sarılasımız geldi ona. 

-Yeşim Salkım’ın canlandırdığı Şeniz karakterinin de yalanın ortaya çıkma ihtimali karşısında yaşadığı panik fazlasıyla gerçekçiydi.

-Yeni sezon projeleri arasında Kocamın Ailesi’nin ciddi rakiplerine karşı şansının zayıf olduğunu düşünüyorduk. Fakat “ciddi rakipler” yayından kalktı, yerine gelen diziler de ne zaman yayından kalktı anlamadık bile. Emeği geçen herkesi alkışlıyoruz.

-Kocaman Ailesi gerçek yıldızın senaryo olduğunun ne güzel bir örneği! 

Bir gün sonra: Total'de 6.73  reyting 16.55 share ile 2.olmuş. AB'de 6.70 reyting 17.17 share ile 2.sırada yer almış.

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney