nefessenaryo.com
E-posta: info@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Senaryorum » MARAL 2.BÖLÜM Senaryorum Puanı: 5 üzerinden 3
MARAL 2.BÖLÜM

"MARAL EN GÜZEL HİKAYEM" DİZİSİ 

   2.BÖLÜM TOTAL İZLEYİCİ GÖRÜŞÜ 

-"Maral En Güzel Hikayem"in bizim için "lost" tadında bir kurgusu var... Maral'ın hikayesi bizi yeterince içine almadı. Bunun iki sebebi var bizim için. Hazal Kaya'nın Maral karakterini tabiri münasipse fazla "ezik" canlandırdığını düşünüyoruz. Maral garson diye silik biri olmak zorunda değil. Bu haliyle biz Maral'ı böyle bir markanın başına getirebilecek bir karizmada görmüyoruz. Karakter bir pembe dizi ya da romantik komediden fırlamış gibi. Bu dizi için zayıf kalıyor...

-Dizideki diğer karakterleri de iki bölümü baz aldığımızda yeterince karizmatik bulduğumuzu söyleyemeyiz. Artı Sarp'ın annesini ve Maral'ın babannesini sevmedik. Maral ve Sarp'ın arkadaşları da sempatik değiller ve “karton” kişilikler. Ama dizinin kurgusu bulmaca gibi :) İki gün sonra hangi karakter ne yapacak, kim kimin adamı çıkacak kestirmek mümkün değil. Resmen zifiri karanlıkta gözlerimiz bağlı gibi dolaşıyoruz. Sürprizler bizi gerçekten de şaşırtıyor. Fakat hikaye ve karakterler bize organik gelmediği için bu sürprizleri beklediğimize değmiyor henüz. Keşke karakterlere ve hikayeye de aynı özen gösterilseydi. İlk iki bölüme göre konuşuyoruz!

-Hayran olduğumuz Reha Özcan'ın canlandırdığı Halis karakteri ilk bölümde Maral’la karşılaştığı sahnede Maral'a (mecazi olarak söylüyoruz) “tekme tokat” saldırmamalıydı bizce. Gücüne uygun olarak daha babacan görünüp daha sakin davranmasını beklerdik.  Maral gibi süt dökmüş kedi gibi dolaşan bir karaktere “yerine geçmek için kızıma ne yaptın vb.” cümlelerle saldırması açıkçası bizim için Halis’in etkileyiciliğini zedeledi. Evet bu sahneyi izlerken şaşırdık ama zevk almadık. Yani sahne matematik olarak doğru kimya olarak yanlış bizce. Bu karakterde bir orantısızlık var ve Halis karakteri bizi huzursuz ediyor. Yarın Halis’in öldüğünü duysak dizinin izleyicisi artar :) Halis’e acil olarak insani özellikler yüklemek lazım sanki. 

-Sarp karakterine birinci bölümdeki kendini aşırı beğenmiş hallerinden bir antipatimiz var. Biz Aras Bulut İynemli’nin yakışıklılığını değil kalbini seviyoruz. Sanki Sarp karakteri Aras Bulut İynemli değil. Aras Bulut’a “cool” triplere girmek de, hangi sebeple olursa olsun kötülük yapmak da yakışmıyor. Biz onu üzüldüğünde seviyoruz. Bu gece bizi gerçekten çarpan tek bir sahne vardı. O da Halis’in "oğlum" diye bağırıp Sarp baktığında Halis’in diğer oğluna sarıldığı sahne. Bu sahne bizde güçlü duygular uyandırdı. Senaryoda bizi şaşırtması için en çok kafa yorulan sahneler  bizi böyle bir sahne kadar çarpmıyor. Çünkü bu sahnede Sarp’la empati kurduk ve onun acısını hissettik. Onu teselli etmek istedik…

-Senaristlerimiz bu yazdıklarımızı ciddiye almalı ve hissettiğimiz kadarıyla “bulmaca” lezzetinde hazırlanmış hikayeyi acil olarak daha “insani” ve daha "tabii" hale getirmeli diye düşünüyoruz. Biz karakterleri sevmedikçe ağzınızla kuş tutsanız Maral'ı baş tacı etmeyiz :) 

Bir gün sonra: Total'de 2.26 reyting 5.27share ile 25.olmuş. AB'de 2.95 reyting 7.14 share ile 12.sırada yer almış.

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney