nefessenaryo.com
E-posta: info@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Senaryorum » MARAL EN GÜZEL HİKAYEM 3.BÖLÜM Senaryorum Puanı: 5 üzerinden 3
MARAL EN GÜZEL HİKAYEM 3.BÖLÜM

"MARAL" DİZİSİ

 3.BÖLÜM TOTAL İZLEYİCİ GÖRÜŞÜ

-“Maral En Güzel Hikayem” dizisi bizce komaya girmek üzere. Doğallaşmasını ve samimileşmesini beklediğimiz dizi bu gece  iyice “suni” bir hal aldı. Bizce bu dizinin bu senaryo anlayışıyla ciddi bir ivme kazanması mümkün değil.

-Anladığımız kadarıyla bölümler sürekli biz izleyicileri “şaşırtmaya çalışmak” biçiminde sürüp gidecek. Bu sentetik sürprizler diziyi daha kaliteli yapmıyor.  Sadece bizim için daha karmaşık hale getiriyor. Biz diziyle bir duygusal bağ kuramadığımız için şaşırmıyoruz bunlara ve etkilenmiyoruz bu sürprizlerden. Üstelik iyi sürprizlerin yanında kötü sürprizler de izlemeye başladık. Maral En Güzel Hikayem” dizisi olması gerekenin tam tersi biçiminde “Karmaşık Hikaye, Basit Karakter”e dönüşüyor sanki.

- Bu bölümde Sarp bir hırsızlık çetesi tarafından izlendiğini öğrendi ve o çeteye dahil olmak zorunda kaldı. Ama bu gelişme yine bize pek inandırıcı gelmedi. Biz Sarp’ı benimseyemedik ki hala. Uzaylılar Sarp’ı kaçırsa umurumuzda olmaz. Çünkü bu karaktere inanmıyoruz. Maral'ın durumunun bizim açımızdan daha vahim olduğunu söyleyebiliriz.

-Bizce senaryo grubunun yapması gereken şey daha önce yazılmış sezon hikayesini tamamen bir kenara bırakıp karakterlere ve hikayeye nasıl “ruh” kazandırabilecekleri üzerine ciddi anlamda kafa yormak. Biz senaristlerin kurgusal zekanızı fark ediyoruz. Ama şu anda yazarlar zekalarından daha çok kalplerine başvurmak zorunda. O zaman işler yoluna girmeye başlayacak.

Bir gün sonra: Total'de 2.91 reyting 6.60 share ile 18.olmuş. AB'de 3.63 reyting 8.96 share ile 9.olmuş.

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney