nefessenaryo.com
E-posta: info@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Senaryorum » MAYIS KRALİÇESİ 1.BÖLÜMSenaryorum Puanı: 5 üzerinden 3
MAYIS KRALİÇESİ 1.BÖLÜM

"MAYIS KRALİÇESİ" DİZİSİ 1.BÖLÜM

TOTAL İZLEYİCİ GÖRÜŞÜ

-Başrollerini Yağmur Tanrısevsin, Ahmet Olgun Sünear, Samet Sırmalı ve Hatice Aslan'ın paylaştığı "Mayıs Kraliçesi" bu akşam başladı. Dizinin birinci bölümünü nasıl bulduk? 

-Mayıs Kraliçesi Nehir'in kaynakçı olduğunu öğrendiğimiz gerçekçilikten oldukça uzak tabiri münasipse yapmacık bir sahneyle başladı. Dizinin ilk bir saatinde Sencer karakterinin orantısız bir kötüyü canlandırdığı bizi içine almayan sahneler izledik. Ancak daha sonra dizi toparlamaya başladı ve gelecek haftalar için umut verdi. 

-İkinci saatte iyileşmeye başlayan senaryonun yanında Nehir'in ortaokul dönemini canlandıran minik oyuncunun ve Nehir'in bölüm sonunda ölen babasını canlandıran aktörün harika performansları dizinin gidişatına müthiş bir ivme kattı. Keşke bu iki oyuncuyu flashback'lerle de olsa dizinin ilerleyen bölümlerinde de görmeye devam etsek. 

-"Mayıs Kraliçesi" bir Kore dizisi uyarlaması. Ancak her uyarlama senaryo aynı başarıyı gösteremiyor. Biz Mayıs Kraliçe'nin birinci bölümünü fena bulmadığımızı söyleyebiliriz.  Dizinin yumuşak karnı Nehir'in kaynakçı olması. İkinci bölümde bu mesele daha inandırıcı bir şekil alacak mı merak ediyoruz. Yine de önümüzdeki hafta genç karakterlerin senaryoya dahil olmasıyla Mayıs Kraliçesi izlenme oranlarında daha güçlü bir görüntü verecektir. 

-Sıcak ve samimi senaryosuyla Mayıs Kraliçesi'ni Show TV'nin son yıllardaki dizileri arasında "İlişki Durumu Karışık'la birlikte başarılı bir yere koyabiliriz. Ancak ve ancak iddialı dizi "İlişki Durumu Karışık" kadar başarılı olacak mı ilk bölüm itibarıyla çok olumlu konuşmak mümkün değil. Dizi zirveye oynayabilmek için senaryo kalitesi açısından bizce birinci bölüm performansının çok üstüne çıkmalı. 

Bir gün sonra: Total'de 3.23 reyting 7.98 share ile 19. olmuş. AB'de 2.83 reyting 7.17 share ile 12. sırada yer almış. 

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney