nefessenaryo.com
E-posta: info@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Senaryorum » MAYIS KRALİÇESİ 2.BÖLÜMSenaryorum Puanı: 5 üzerinden 3
MAYIS KRALİÇESİ 2.BÖLÜM

"MAYIS KRALİÇESİ" DİZİSİ 2.BÖLÜM

TOTAL İZLEYİCİ GÖRÜŞÜ 

 -"Mayıs Kraliçesi" dizisi birinci bölümüyle bizde olumlu duygular uyandırmıştı. Aslında bu duygularımızın kaynağı tamamen Nehir'in küçüklüğünü ve babasını canlandıran oyuncuların başarısıymış. Bu karakterler diziden çıkınca Mayıs Kraliçesi'nin bu haftaki bölümü bizde tam anlamıyla soğuk duş etkisi yarattı. Meğer heveslenmekte ne kadar acele etmişiz! 

-Bu hafta genç karakterlerin senaryoya dahil olmasıyla dizinin az çok ivme kazanacağını sanıyorduk. Ancak kağnı hızında ilerleyen ikinci bölüm ve başka sebepler bu umudumuzu kırdı. Biz iddialı diziden izlenme oranlarında bir yükseliş beklemiyoruz. Böyle bir yükseliş olsa bile bu bizi fazla heyecanlandırmaz. Çünkü görüntü parlak değil. 

-Geçen hafta Nehir'in kaynakçı olmasının bizi rahatsız ettiğini yazmıştık. Bu hafta Nehir'in kaynakçı olmasından daha ciddi sorunlar gördük. Birinci bölümde Nehir karakterini canlandıran Yağmur Tanrısevsin dizide fazla görünmemişti. Bu hafta ise başarılı oyuncunun dizi için çok yanlış bir seçim olduğunu fark ediyoruz. Bunun yanında Nehir karakterinin gece kulübünde dövüş sanatlarından bir kuple sunması ve özellikle erkeklerin ilgili olduğu konularda sürekli uzman profili çizmesi karakterle özdeşim kurmamızı engelliyor. Hem Nehir karakterinde hem de Nehir karakterini canlandıran oyuncuda ciddi handikaplar var bize göre.  

-Savcı Alper karakteri inandırıcı değil. Ayrıca bu karakteri canlandıran Samet Sırmalı'ın  oyunculuğu zayıf. Dublajı rahatsız edici. 

-Dizinin artılarına gelirsek; bizce dizinin müzikleri gayet başarılı. Keşke bu hafta senaryo ve  oyunculuklar da müziklerin kalitesine ayak uydurabilseydi. Hatice Aslan'ı oyunculuklar konusundaki eleştirilerimizin dışında tutabiliriz. 

 

Bir gün sonra: Total'de 4.19 reyting 10.41 share ile 10.olmuş. AB'de 3.82 reyting 9.07 share ile 8.sırada yer almış. 

 

 

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney