nefessenaryo.com
E-posta: info@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Senaryorum » PARAMPARÇA 1.BÖLÜMSenaryorum Puanı: 5 üzerinden 3
PARAMPARÇA 1.BÖLÜM

"PARAMPARÇA" DİZİSİ 

1.BÖLÜM TOTAL İZLEYİCİ GÖRÜŞÜ 

-Paramparça dizisi birinci bölüm itibarıyla "vasat" bir görüntü verdi. Dizinin en önemli handikapı yeterince "sıcak" ve "sahici" bir senaryoya sahip olmamasıydı. Senaryonun "iyi" karakterlerini gerektiği ölçüde sevemedik.   

-Özellikle Nurgül Yeşilçay'ın canlandırdığı Gülseren karakteri dizinin yumuşak karnı. Diğer karakterlerle diyalogları, sürekli tacize uğraması, giyimi kuşamı her şeyiyle Gülseren bizi baş kahraman olarak tatmin edemedi. Bir baş kahramanda olması gereken kırılganlığa sahip değildi.

-Aslında Paramparça bazı dizilerde düşülen hataların aksine çok tempolu başladı. Senaryoda "zorlama" bir tempolu olma gayreti yoktu.  Diyaloglar konsantre, konular derli topluydu.

- Sonrasında dizi kasvetli bir hal aldı sanki. Cihan'dan Gülseren'e ya da Gülseren'den Cihan'a geçerken negatiften pozitife duygu geçişi yaşamamız gerekirken dizi bize sürekli dram yüklemesi yaptı. Ve bu sahneler de dram'ın hakkını veren "ustaca"yazılmış sahneler değildi ne yazık ki.

-Cansu'nun doktordan Cihan'ın kızı olmadığını öğrendiğimiz sahne olabilecek en nobran biçimde sunuldu bize. Doktor, aileye tabakhaneye leblebi yetiştirir gibi Cansu'nun kızları olmadığını söyledi. Bu, biz izleyiciler için bir kırılma anıydı. Sonrasında Cihan'ın başrol erkeği olarak tepkileri pek doğru değildi. Olaylar bu kadar tazeyken Cihan gerçek kızını arayacak da olsa bunu açıkça ifade etmemeli, daha zekice ve soğukkanlı hareket etmeli, aynaları falan hiç parçalamamalıydı!!!

-Gülseren'in Cihan'la tanışma sahnesini yorumlamaya bile gerek yok. Tesadüfün de bir ölçüsü olmalı. Bu arada Cihan'ın Gülseren'e bakışları da pek hoşumuza gitmedi!   

-Biz televizyon izleyicileri senaryolarda çok matah bir şeymiş gibi mutlaka "aşk" ararız. Fakat bu bölümde böyle bir enstantane göremediğimiz gibi ileride başlayacak "aşk" da nedense bizi heveslendiremedi.

-Bizce daha iyi işlenebilecek bir hikayenin hakkı verilemedi. Diziden beklentimizin büyüklüğüne rağmen birinci bölüme senaristlerin "ısınma turu" diyelim, ikinci bölümü bekleyelim.

Bir gün sonra: Total'de 5.80 reyting 13.69 share ile 3.olmuş. AB'de 5.89 reyting, 14.32 share ile 3.sırada yer almış.

 

 

 

 

 

 

 

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney