nefessenaryo.com
E-posta: info@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Senaryorum » PARAMPARÇA 10.BÖLÜMSenaryorum Puanı: 5 üzerinden 5
PARAMPARÇA 10.BÖLÜM

"PARAMPARÇA" DİZİSİ

10.BÖLÜM TOTAL İZLEYİCİ GÖRÜŞÜ

-Bu gece beklediğimiz gibi dört başı mamur bir bölüm izledik. Paramparça bu hafta dramı, entrikası ve komedisiyle tabiri münasipse bize bir şölen yaşattı. Dizinin türü herkese hitap etmeyebilir. Fakat kendi adımıza “usta işi” bir senaryo izlediğimizi itiraf edelim rahatlayalım. Dizinin harcıalem bir konuya sahip olduğunu düşünüp işi küçümseyen senaristlere hodri meydan! O işler öyle olmuyor.

-Geçen haftaki bölümde dizinin duygusunun bize kafi gelmediğini söylemiştik. Bu hafta Gülseren’le Cansu’nun Kartepe tatili bize birçok duyguyu aynı anda yaşattı. Hem güldük, hem ağladık, hem özendik. Yönetmen Cevdet Mercan’a da helal olsun bayağı iyi çekmiş! Bu arada dizinin müzikleri de her geçen gün zenginleşiyor.  

-Kariman’ın lokanta sahnesine çok güldük. Rahmi’nin baltayı taşa vurduğu montaj sahnesinin ardından yaptığı hamle karakterin zekasını bir kez daha gözler önüne serdi. Bu arada Rahmi’nin korkutucu derecede “gerçek” bir karakter olduğunu düşünüyoruz. Bizim açımızdan iyi yazılmış özgün karakter Rahmi’dir.

-İlk yerli dizilerinde şapka çıkardığımız bir yapıma imza atan Endemol Türkiye adına Gökhan Tatarer ve Hakan Eren’i tebrik ederiz. Çıtayı çok yükselttiler.

-İyi iş yapanları övmekten gocunmayın. Biz gocunmuyoruz!

Bir gün sonra: Total'de 11.81 reyting 28.94 share ile 1.olmuş. AB'de 10.21 reyting 26.86 share ile 1.olmuş. 

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney