nefessenaryo.com
E-posta: info@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Senaryorum » PARAMPARÇA 14.BÖLÜMSenaryorum Puanı: 5 üzerinden 5
PARAMPARÇA 14.BÖLÜM

"PARAMPARÇA" DİZİSİ 14.BÖLÜM

TOTAL İZLEYİCİ GÖRÜŞÜ 

-Akıcı ve sıcak senaryosuyla "Paramparça" dizisi total izleyicinin de AB izleyicinin de gözdesi olmaya devam ediyor. İki haftadır izlemediğimiz Paramparça’da bizim gördüğümüz kadarıyla dizi tadından pek bir şey kaybetmemiş. Elbette dizinin Survivor All Star gibi pek yabana atılmayacak bir rakibi var artık.Bu dizinin izlenme oranlarına etki ediyor. Fakat on dört hafta bu tempoda dizi yazabilmek hiç kolay iş değil. Bizim açımızdan Paramparça ve Aşk Yeniden mühendislikleri itibarıyla iki "usta işi" senaryo. Başarılı dizi senaryosunun şifreleri için bu iki dizi mercek altına alınabilir…

-Bir dizi senaristi beğendiği beğenmediği tüm başarılı dizileri takip etmeli. İyi bir izleyici olmadan iyi bir senarist olamaz insan. Paramparça’nın bizim açımızdan en çok hayranlık uyandıran tarafı dizinin soluk aldırmayan bir senaryoya sahip olması.

-Bu bölümün son yarım saati daha iyiydi. Hazal "Ama haksızlık bu" repliğiyle ünlü çizgi karakter Kalimero'yu hatırlatmaya başladı. Tabi Kalimero iyi bir karakterdi! Hazal’ın okulda en yakın arkadaşıyla saç saça baş başa kavgası oldukça eğlenceliydi. Ama bu dakikaları izlerken bölümün sonunda Hazal'ın intihar edeceğini öngöremiyorduk :)  

-Rahmi’nin sırrını mafyayla paylaşması onun için işlerin sarpa sarmasına sebep olacak. Rahmi şeytani zekasını kullanarak bu işten nasıl sıyrılacak acaba?

-Keriman’ın Gülseren’in parasını çaldıktan sonra Gülseren’in yanında “O çalanın elleri kırılsın” diye beddua edişi bizi gülmekten yerlere yatırdı. Keriman'a bu dizi bittikten sonra bir sit-com yazabilir senaristler. Komşusu da Rahmi olursa tadından yenmez. 

-Bölümün başında Gülseren’in (eski) kocasıyla yaptığı kavga da iyiydi fakat (eski) kocanın Gülseren’i aşağı düşerken elinden yakalaması ve yukarı çekmeyi başarması bu dizi için fantastik sayılabilecek bir olaydı. Gülseren’in bu olaydan sonra normal bir şekilde hayatına devam etmesi bize ilginç geldi.

 -Alper’in iki bölüm önce Cihan’ı silahla yaralaması hoşumuza gitmemişti. Senaryo grubu bu konuda daha yaratıcı davranabilirdi. Bu dizide hiç silah kullanılmasın isteriz. Çünkü senaryo o kadar başarılı ki gerçekten buna ihtiyacı yok. 

Bir gün sonra: Total'de 10.42 reyting 26.43 share ile 1.olmuş. AB'de 10.18 reyting 24.19 share ile 1.sırada yer almış. 

 

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney