nefessenaryo.com
E-posta: info@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Senaryorum » PARAMPARÇA 4.BÖLÜMSenaryorum Puanı: 5 üzerinden 4
PARAMPARÇA 4.BÖLÜM

"PARAMPARÇA" DİZİSİ

 4.BÖLÜM TOTAL İZLEYİCİ GÖRÜŞÜ

 -"Paramparça" dizisi dördüncü bölümüyle de biz totallere tadından yenmeyecek bir senaryo izletti. Star TV bu diziyi "Star iftiharla Sunar" biçiminde anons ettiğinde açıkçası "Bunda iftiharla sunacak ne var?" diye burun kıvırmıştık. Fakat diziyle ilgili şimdi şunu görüyoruz: Hiç bir şey şansa bırakılmamış. Yani yayıncı dizisinden gerçekten eminmiş. Bu da bizce  senaryoyla ilgili önceden iyi bir "örneklem" çalışması yapıldığını gösteriyor.

 -Paramparça'da Hollywood kalitesinde bir senaryo olmasa da Hollywood kalitesinde bir dramatik şablondan bahsedebiliriz. Dede karakterinin mizacı ve diziye getirdiği enerji bizim tesadüf diyemeyeceğimiz kadar doğru. Bunun yanında az görünmesine rağmen Cemal Hünal'ın canlandırdığı Alper karakterinin bile patlamaya hazır bir bomba olduğunu düşünüyoruz.  

-Gülseren'in Hazal'ın hediyelerini alıp aşağı indiği sahne ve sonrasında Hazal'ın hali biz totallerin tüylerini diken diken etti.

-Dedenin torununa bıçak hediye etmesinde bir “foreshadowing”  (önceden ima etme) lezzeti aldık. Bakalım neler olacak, mevzu nereye bağlanacak?   

-Paramparça'nın senaryosunun bizce tek kusuru olayların biraz hızlı gelişmesi. Çocukların karışması bir anne baba için aylar sürecek bir travmayken ciddi ciddi arkadaşı Gülseren'e "Cihan'dan hoşlanıyor musun?" diye sorabiliyor. Gülseren de işin ilginç yanı Cihan'a meyletmiş durumda. Finalde ise Cihan ve Gülseren neredeyse öpüşeceklerdi! Fazla sürat tehlikedir...

Bir gün sonra: Total'de 9.83  reyting 23.78 share ile 1. olmuş. AB'de 9.53 reyting 23.20 share ile yine ilk sırada yer almış. 

 

 

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney