nefessenaryo.com
E-posta: info@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Senaryorum » PARAMPARÇA 5.BOLUMSenaryorum Puanı: 5 üzerinden 5
PARAMPARÇA 5.BOLUM

"PARAMPARÇA" DİZİSİ 

5.BÖLÜM TOTAL İZLEYİCİ GÖRÜŞÜ

 

- Paramparça bu gece de zirvedeki yerini korudu. Dizide neredeyse hiçbir boş sahne, hiçbir fazla diyalog yok. Senaristler senaryoda bizim için neyin gerekli neyin gereksiz olduğunu çok iyi biliyorlar.

- Gülseren’den halaya ne zamandır esaslı bir tepki bekliyorduk. Sonunda dayanamayıp halanın gırtlağına sarıldı. Bizce geç bile kaldı.

- Dede bu zamana kadar fazla ön plana çıkmamasına rağmen  iyi tasarlamış bir karakter. Eğlenceli ve enerjik bir kişilik olduğu için diziye bir sıcaklık katıyor. Senaryonun kalitesini artırıyor.

- Kızların birbiriyle karşılaştığı sahne bizi bu bölümde en çok etkileyen sahne oldu.

- Her zaman mizahi zekası olan "kötü" makbuldür. Mizah kötü karaktere "üç boyut" katıyor. Hala da sıkça güldüğümüz tepkileriyle bizim için bu dizinin alameti farikası. Nursel Köse o kadar yumuşak oynuyor ki hayat dolu bu kadının kötü biri olduğuna inanmak istemiyorsunuz bile. Keriman karşınıza geçse kızamayacağınız kadar sevimli.

- Gülseren’in sinir krizi geçirip Hazal’ı evden kovduğu dakikalarda birçok ebeveyn “ oh olsun! Hazal bunu çoktan hak etmişti “ dedi. Sonrasında Gülseren pişman olup kızının peşinden koşarken aynı ebeveynler gözlerinin dolmasına engel olamadı.

- Aynı yürek burkan duyguyu Dilara Cansu’ya özür notu yazıp kendini affettirmeye çalışırken de yaşadık. Çünkü ilk kez Dilara’nın annelik duygularının var olabileceğini gördük.

- Paramparçanın basit bir hikayesi var. ( Başka dizilerin basit olmayan hikayelerini de gördük) Fakat karakterler bizim standartlarımıza göre pek baştan savma/ basit kişilikler değil. En geride olanlar bile zamanı geldiğinde sazı eline alacak. Her şey o kadar uzun vadeli düşünülmüş ki…

Biz totaller bu sezon ilk defa bir dizinin senaryosuna 5 yıldız veriyoruz.

Nazar değmesin.

Bir gün sonra: Total'de 9.95 reyting 22.17 share ile 1. olmuş. AB'de 8.53 reyting 20.69 share ile yine ilk sırada yer almış. 

 

 

 

 

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney