nefessenaryo.com
E-posta: info@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Senaryorum » PARAMPARÇA 7.BOLUMSenaryorum Puanı: 5 üzerinden 5
PARAMPARÇA 7.BOLUM

"PARAMPARÇA" DİZİSİ

7.BÖLÜM TOTAL İZLEYİCİ GÖRÜŞÜ

-Paramparça bu gece de sağlam bir bölümle devam etti. İddialı yapım zirvedeki yerini korudu.

-Dizi adeta bir şölenle başladı. Yemek sahnesi masadaki her karakterin tabiri münasipse döktürdüğü “çok sıkı” bir sahneydi. Halanın aperatifleri peçetenin içine sarmaya başlamasıyla birçok duyguyu aynı anda yaşadık. Güler misin ağlar mısın derler ya tam öyle bir hal. Bu sahnenin yazım kalitesi açısından “örnek” bir sahne olduğunu kabul edelim.

-Gülseren karakteri yemek sahnesinin devamındaki tepkileri ve Cihan’la diyaloglarıyla yüreğimize daha çok dokunan bir görüntü çizmeye başladı. Bu arada Hazal’a Cihan’la görüşmeyeceğini söyleyerek hikayenin görünen gidişatına ters bir hamle yaptı. Bu hareket biz totallerde  karşılığını buldu. Gülseren’in arkadaşının evinde Cihan’la iletişimi ve sonrasında yatarken kendiyle baş başa kaldığı an kısa ama çok gerçekçiydi. Bir drama başkarakter  kadar sağlamdır.

-Hazal’ın para meselesini öğrendikten sonra halasına verdiği tepkiler harikaydı. Hazal dengesiz biri ve zaman içinde de bizi şaşırtmaya devam edecek.

- Cihan ve Dilara’nın Rahmi’nin gidip kalması konusunda yaptığı tartışmayı da pek beğendik.

-Ve bizce bölümün en can alıcı anı. Cansu’nun at binmeye giderken evde Hazal’la karşılaşması.  Bir gün bu iki kızın saç saça baş başa kavga etmesi işten değil.

-Dilara’nın Hazal’a odasını gösterirken “Sen bilirsin Hazal. Eğer istersen…” diye başlayan resti dikkatli seyirciler için Dilara’nın hiç yabana atılmayacak bir karakter olduğunun nişanıydı. Gülseren’le yaptığı telefon görüşmesiyle de kırılgan görüntüsünün ne kadar yanıltıcı olduğunu mükemmel bir şekilde gösterdi. Karakterleri “tezat”lar derinleştiriyor. Paramparça’nın senaristlerine helal olsun! Hedef kitlelerini iyi tanıyorlar.

Bir gün sonra: Total'de 11.44  reyting 26.58 share ile 1.olmuş. AB'de 12.11 reyting 19.39 share ile 1.sırada yer almış.

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney