nefessenaryo.com
E-posta: info@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Senaryorum » PARAMPARÇA 8.BÖLÜMSenaryorum Puanı: 5 üzerinden 5
PARAMPARÇA 8.BÖLÜM

PARAMPARÇA DİZİSİ

8.BÖLÜM TOTAL İZLEYİCİ GÖRÜŞÜ 

-Paramparça'nın reyting başarısı kesinlikle tesadüf değil. Bu gece de (önceki bölümlerde atlamadıysak) bir "çocuk" dahil oldu senaryoya. 

-Paramparça’nın bu geceki en keyifli anı Keriman’ın dolandırılmasıydı. Yoksa Cihan’ın oğlu Ozan’ın yayını basması mıydı?

-Paramparça tempo olarak bu gece de beşinci vitesteydi.  120 dakikalık senaryonun bu kadar konsantre olabilmesi kolay iş değil. Üstelik artık olaylar birkaç bölüm önceki gibi normalden hızlı gelişmiyor.

-Drama “tepki” demek. En iyi sahneler karakterlerin tepkilerini en çok merak ettiğimiz sahneler. Bu senaryoda da karakterleri iyi tepkilere zorlayan sahneler yazılıyor. Paramparça’da mantık hataları yok mu? Elbette var. Fakat elinizde konsantre bir senaryo olduğunda izleyici pek  mantık hatalarına takılmaz. 

-Bu gece sevdiğimiz sahnelere gelirsek; Cihan’la Ozan’ın Gülseren’in mahallesinde yaptıkları kavga iyi bir sahneydi. Fakat bu sahne aslında daha etkili bir baba oğul kavgası olabilirdi sanki.

-Hazal’ın evin hizmetçisine ve şoförüne tepkileri iyiydi. Rahmi Bey’in sofrada Hazal’ın eline vurarak onu aşağılaması da çok zevkliydi. Bu arada Rahmi Bey gerçekten çok orijinal ve çok gerçekçi bir karakter.  

-Gülseren’in görümcesiyle onca vukuat yaşadıktan sonra evin kapısını açmaya çalışırken ilk günkü sıcaklığıyla “abla” demesi bize gerçekçi gelmiyor. İyi insan olmakla ezik insan olmak aynı şeyler değil. Gülseren’in yerinde olsak biz kapıya bir tekme atıp içeri dalardık. Bu derece şarj edilmiş bir karakter daha cesur ve daha dişli olmalı.  

Bir gün sonra: Total'de 10.91 reyting 25.54 share ile 1.olmuş. AB'de 11.40 reyting 27.41 share ile 1.sırada yer almış.

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney