nefessenaryo.com
E-posta: info@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Senaryorum » PARAMPARCA 9 BOLUMSenaryorum Puanı: 5 üzerinden 5
PARAMPARCA 9 BOLUM

PARAMPARÇA DİZİSİ 

9.BÖLÜM TOTAL İZLEYİCİ GÖRÜŞÜ 

-Paramparça dizisi bu gece müthiş bir "ters köşe"yle bitti. Gülseren'in Rahmi'yle yaptığı görüşmeyi telefonuna kaydetmesi Dilara'nın hesaplarını alt üst etti. Bu arada sanırız Dilara ilk kez görecesiz bir ahlaksızlığla imza attı. Bundan sonra iflah olmaz herhalde. 

-Bu final olmasaydı Paramparça'nın önceki bölümlere göre biraz daha yavan olduğunu söyleyebilirdik.Peki bu final dizinin ortalamasını kurtardı mı tartışılır. Sezonun en yüksek reyting alan dizisinden bahsediyoruz. Bu dizi Karadayı'yı tahtından etti. Ki Karadayı'nın reytingi de hala hiç fena değil.

-Paramparça'da geçen hafta ve bu hafta kalbimize dokunan sahneler daha azdı. Gülseren'in Rahmi'yi yaptığı konuşmanın samimiyeti bize geçti. Biz seyircileri senaryoya bağlayan asıl şeyin duygu yoğunluğu olduğunu düşünürsek senaristlerimiz nasıl olsa iş tuttu diye ipin ucunu bırakmamalı. Belli bir doza bünyemiz alıştık çünkü :)

-Hazal ve Cansu bu senaryonun lokomotifi. Fakat sanki önceki bölümlerdeki kadar ön planda değiller. Ya da sahneleri önceki kadar "sarsıcı" değil. Bizce iş meseleleri ve ebeveynlerin çekişmeleri arasında bu kızlar çok arka plana itilmemeli. Gözümüz onları ve hayatlarını daha çok görmek istiyor. 

-Ve yukarıda altını çiziğimiz gibi. Duygulanmak istiyoruz. Cansu'nun ailesine mektubu bizi çarpmadı fakat Gülseren'inki dokunaklıydı. Gülseren'in mezarlık sahnesi pek etkilemedi bizi. Zaten bu mezarlık sahneleri riskli sahneler. 

-Dizinin en başında Dilara'nın Cihan'a Gülseren'e ilgisi hakkında "Kökünüz aynı olduğu için etkileniyorsun herhalde" benzeri cümlesi  gecenin en iyi repliklerinden biriydi. 

Not: Bu arada 10.bölüm fragmanına göre çok sıkı bir bölüm geliyor.

Bir gün sonra: Total'de 11.17 reyting 26.51 share ile 1.olmuş. AB'de 10.70 reyting 26.08 share ile 1.sırada yer almış.

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney