nefessenaryo.com
E-posta: info@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Senaryorum » POYRAZ KARAYEL 4.BÖLÜMSenaryorum Puanı: 5 üzerinden 4
POYRAZ KARAYEL 4.BÖLÜM

"POYRAZ KARAYEL" DİZİSİ

4.BÖLÜM TOTAL İZLEYİCİ GÖRÜŞÜ 

-İlk bölümünü pek beğenmediğimiz Poyraz Karayel bu sezon kanalın en başarılı dizisi olma yolunda. AB seyirci hikayeyi özellikle karakterlerini kendilerine yakın bulduğu için sahipleniyor. Biz totalciler yine her zamanki gibi kendi zaviyemizden değerlendireceğiz diziyi.

-Yayını geciktikçe bütünlük arz etmeyen tanıtımlarla sürekli kafamızı karıştıran Poyraz Karayel’in bizce hala zamana ihtiyacı var. Bununla birlikte konu bütünlüğü, kahramanın sahnelerinin çok olması, neşeli ve sürprizli sekanslar, şaşırtıcı ve sıcak karakterler Poyraz Karayel’i rakiplerine göre bizim için izlenmesi daha kolay bir dizi yapıyor. Şeref Meselesi’ndeki depresif hava bu dizide hiç yok mesela. 

-Çocuk unsurunun yerli dizilerde senaryonun elini ne kadar güçlendirdiği malum. Yaşından büyük konuşsa da çok iyi seçilmiş bir çocuk var dizide. Bahri Umman’ı canlandıran Musa Uzunlar’ın Kurtlar Vadisi’nden, Burçin Terzioğlu’nun ise Merhamet’ten müthiş bir hayran kitlesi var zaten.   Musa Uzunlar Poyraz Karayel’de hiç de kendini tekrarlamıyor ayrıca.

- Poyraz Karayel çok gerçekçi bulmasak da konuşma tarzı ve hayata bakış açısıyla özgün bir karakter. Hayatla dalga geçen ve içinden geldiği gibi bir davranan bir kişilik. Biz izleyicilerse tamamen içinden geldiği gibi davranan karakterlere gerçek hayatta da hikayelerde de hayranlık duyarız. (Delilere olduğu gibi) Bu artılar bir arada olunca mantık hataları da gözümüze çok batmıyor. Bu yüzden dizinin izlenme oranlarını etkileyecek mantık hataları olmadıkça her zamanki gibi bunları burada ele almayacağız :)

-Sezonun iddialı yapımı Diriliş de ilk haftalardaki tadını kaybetmeye başladı bu arada. Böylece özellikle genç izleyici için Poyraz Karayel favori bir dizi haline geldi. Tebrikler Kanal D.

Bir gün sonra: Total'de 6.54  reyting 17.35 share ile 2.olmuş. AB'de 7.65 reyting 19.95 share ile 2.sırada yer almış.

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney