nefessenaryo.com
E-posta: info@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Senaryorum » POYRAZ KARAYEL 6.BÖLÜMSenaryorum Puanı: 5 üzerinden 4
POYRAZ KARAYEL 6.BÖLÜM

“POYRAZ KARAYEL” DİZİSİ

6.BÖLÜM TOTAL İZLEYİCİ GÖRÜŞÜ

-Valla biz totaller Poyraz Karayel’in 6.bölüm senaryosuna burada yazacak ciddi bir kulp bulamadık :) Bizce bu haftaki bölüm kalite olarak geçen haftanın da üstüne çıktı. Nedense her geçen hafta diziyi daha “gerçekçi” buluyoruz.  Ama bir dizinin kaliteli olması o dizinin reyting rekorları kırmasına yetmiyor, Çarşamba zor bir akşam. Biz de işimiz yok dizinin izlenme oranları daha da nasıl yükselir diye tartıştık :)

-Ayşegül herkesin özdeşim kurabildiği bir karakter değil. Babası mafya babası ve gayet modern bir kız Ayşegül. Dizide 15-20 yaş kategorisi kadın ve erkek karakter yok.  Bu yaş grubu izlenme oranlarına çok etki eden bir kitle. Mesela Paramparça’da Gülseren ve Cihan’ın kızları tam bu yaş grubundan karakterler. Eğer diziye bu  gruptan (lise-üniversite öğrencisi gibi) iyi yan karakterler dahil olursa  Poyraz Karayel’in seyircisi artacaktır. (Şöyle arada üniversite kafeleri falan görsek fena olmayabilir.)

-Bu geceki bölümden aklımızda kalanlara gelirsek;  Poyraz ve  Ayşegül iyi ki ayrılmadı. Yoksa tüm bölüm dumanlı bir havada seyredebilirdi. (Bu dizide o kadar dram da fazla oluyor.) Fakat Poyraz’ın ters köşesiyle birlikte senaryo ivme kazandı. Birden yüzümüz güldü. Bu arada geçen hafta yazdığımız gibi senaryo ters köşeleri seviyor. Fakat senaryoda  bize  “zorlama” gelen ters köşelerle pek karşılaşmıyoruz.

-Bahri Umman’ın kestiği racon geceye damgasını vurdu. Sadrettin’in restoranda Ünsal’ı dövmesi ise karakterin pek yabana atılacak bir tip olmadığını gösterdi. Lakin Sadrettin eylemlerine baktığımızda akıllı biri gibi davranmıyor. Duygularının fazla güdümünde. Silik ve mankafa  bulunan Sadrettin karakteri zekasından daha fazla yararlanmaya başlarsa, senaryo da boyut kazanır. Ummadık taş baş yarmalı! Bunun için de Sadrettin kötülük yaparken ellerini kesinlikle kirletmemeli. Doğru biri Sadrettin'e akıl hocalığı yapabilir.  Sadrettin zamanla o kadar geliştirmeli ki kendini  vakti geldiğinde akıl hocasını bile şaşırtmalı!  Senaryodaki en zayıf karakter aynı zamanda senaristin en büyük silahıdır. 

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney