nefessenaryo.com
E-posta: info@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Senaryorum » POYRAZ KARAYEL 9.BÖLÜMSenaryorum Puanı: 5 üzerinden 4
POYRAZ KARAYEL 9.BÖLÜM

 

"POYRAZ KARAYEL" DİZİSİ 

 9.BÖLÜM TOTAL İZLEYİCİ GÖRÜŞÜ

- Poyraz Karayel dizisi sürprizlerini bu kadar sona bırakmasa iyi olacak. Dizinin son yirmi dakikası müthişti. Fakat öncesinde bölüm daha tempolu olabilirdi. Poyraz Karayel dizisi bizde güçlü duygular uyandırdığında bizim için vazgeçilmez bir dizi oluyor. Gerçekten lezzetli sahnelere ulaşabilmek için bir buçuk saat abur cubur yedik bu akşam. Doğru senaryoda temposuz sahneler arka arkaya gelmez. Böyle bir durum olunca dizinin müdavimleri dışındaki izleyici kitlesi sık sık kanal değiştiriyor.  Bizce bir senaryoda ideal olan, seyirciyi hipnotize eden akış aynı duyguda iki sahnenin kesinlikle üst üste gelmemesidir. Birinci sahne ikinci sahnenin gücünü öldürür. Etkili olan, önceki duyguyu yaşamaya devam eden seyirciyi yeni darbe esnasında hazırlıksız yakalamaktır. Senaryo grubu bu tür ayrıntılara dikkat ederse bu kaliteli diziye ilgimiz daha canlı kalacak. Poyraz Karayel’in bütünü için “ kasvetli” diyemeyiz ama dizi zaman zaman kasvetli bir hal alabiliyor. Bu gece Poyraz Karayel ile ilgili en çok dikkatimizi çeken nokta buydu.

- Dokuzuncu bölümün beğendiğimiz sahnelerine gelirsek; Poyraz ile Ayşegül’ün sinema sahnesi romantikti. Ama daha kalabalık bir salon Poyraz’ın çılgınlığını daha büyük gösterebilirdi.

- Baba’nın Kulaksız’ın mekanına gidip, ondan kan parasıyla kendi canı arasında bir tercih yapabileceğini söylemesi Bahri Umman’ı efsaneleşmeye bir adım daha yaklaştırdı.

- Poyraz’ın amiri Mümtaz’ın kafasına silah dayaması bizi eğlendirdi. Poyraz Mümtaz’a şaka yaptığını söylese de Mümtaz'a gerekli mesajı verdi. Bunda sonra Mümtaz’ın geceleri rahat uyayamayacağını sanıyoruz.

- Sadrettin’in Poyraz’la savaşırken ellerini kirletmemesi gerektiğini ve bir akıl hocasına ihtiyacı olduğunu daha önceki bölümlerde ifade etmiştik. Bu akıl hocası Zafer oldu. Dizide Zafer karakterini canlandıran Engin Benli bizce müthiş bir performans sergiliyor. Fakat “Kanıt” dizisi ile gönlümüzü fetheden Engin Benli’nin bu kadar kötü biri olmasına bir türlü alışamıyoruz.

- Poyraz karakterinin cazibesi şaşırtıcılığında. Poyraz’ın bizi şaşırttığı sahneler azaldıkça defoları ortaya çıkmaya başlıyor ve karakter seksiliğini kaybediyor. Zaten çok yakışıklı biri değil. Bu yüzden şu diyalogları daha fazla görmek isteriz.

“Daha önce sinirlenince çok güzel olduğunu söyleyen oldu mu?”

“Hayır!”

“Zaten gülümseyince güzel oluyorsun.”

- Bu akşamki  bölümün sonunda Poyraz Karayel tabiri münasipse hapı yuttu. Önümüzdeki haftayı avuçlarımızı ovuşturarak, sabırsızlıkla bekliyoruz.

 

Bir gün sonra: Total'de 5.87 reyting 14.12 share ile 3.sırada yer almış. AB'de 6.01 reyting 14.85 share ile 3.sırada yer almış. 

 

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney