nefessenaryo.com
E-posta: info@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Senaryorum » POYRAZ KARAYEL 5.BÖLÜMSenaryorum Puanı: 5 üzerinden 4
POYRAZ KARAYEL 5.BÖLÜM

"POYRAZ KARAYEL" DİZİSİ 

 5.BÖLÜM TOTAL İZLEYİCİ GÖRÜŞÜ

-Bu akşam bizce Poyraz Karayel’in en oturmuş bölümünü izledik. Senaryo kimyasını tam anlamıyla bulmuş gibiydi. Tabiri münasipse yağ gibi aktı senaryo. Bu arada dizinin müzikleri de bağımlılık yapmaya başladı.  

-Sefer’in Zülfikar’la muhabbetleri çok samimi. Zülfikar da kafayı kırmış duyarlı bir karakter olarak oldukça komik. Böyle insanlar var. İleride konu tıkanır mı bilmiyoruz ama konu bütünlüğü ve hikayenin dağılmaması şu an çok işimize geliyor.

-En güzel ödev yaptırma sahnesi bu gecekiydi herhalde. Çünkü Poyraz Karayel öğretmen rolü üstlenmedi ve bize kalbini açtı. Poyraz doğrudan babasına bir mektup yazsa bizi böyle etkilemeyecekti. Ama ufaklığın ödevi üzerinden iç dünyasını açınca sahne derin ve sarsıcı bir görünüme büründü. Böyle yoğun sahnelere diziyi de çok boğmadan ihtiyacımız var.  Bizce dizi ilk bölümlere göre daha realist. Biz izleyiciler karakterlerin üstün yönleriyle acıları bir arada olunca onlarla özdeşleşiriz. Bu gece Poyraz Karayel bize bir adım daha yaklaştı.  

-Bu bölümde yine sempatik ters köşeler vardı. Hele kahraman beklemediğimiz anlarda darbe yiyince hikayeye daha çok bağlanıyoruz ve kahramanın tepkilerini daha çok merak ediyoruz. Bir kahramanın gerekli özelliklerinden birinin de beklemediğimiz cevaplar vermesi olduğunu biliyoruz. Poyraz bunun hakkını veriyor. Ayşegül’ün canlı müzik sevmediğini söylemesine karşın Poyraz’ın ona cevabı ve onu canlı müzik yapan bir mekana götürmesi bunun küçük ama en sempatik örneklerinden biri.  

-Poyraz Karayel’in  senaryosunu bizim için çekici yapan temel olarak iki şey var. Birincisi içindeki Aşk’ın bizde güzel ve hayata karşı ümit verici duygular uyandırması. Başroldeki ikilinin (İlker Kaleli-Burçin Terzioğlu) kimyası çok tuttu birbirine.  İkincisi ise senaryonun  özel olarak şaşırtma derdinde düşmeden bizi sık sık şaşırtabilmesi. Bunun yine basit ama en iyi örneği Poyraz’ın ödev yapmak için girdiği evde klasik tavrını umarken bambaşka bir ruh haline bürünmesiydi…

Bir gün sonra: Total'de 6.41 reyting 15.35 share ile 2.olmuş. AB'de 7.51 reyting 18.51 share ile 2.sırada yer almış. 

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney