nefessenaryo.com
E-posta: info@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Senaryorum » SAVAŞÇI Senaryorum Puanı: 5 üzerinden 4
SAVAŞÇI

SAVAŞÇI DİZİSİ 1.BÖLÜM 

TOTAL İZLEYİCİ GÖRÜŞÜ 

-Başrollerini Berk Oktay, Yıldız Çağrı Atiksoy ve Murat Serezli’nin paylaştığı Savaşçı dizisi bu akşam başladı. Dizinin birinci bölümünü nasıl bulduk?

-Savaşçı dizisinin konusu şöyle;

Savaşçı, dünyanın en zor şartlarında görev yapan, akla gelebilecek tüm güçlüklere katlanan adanmış kahramanların, “Bordo Berelilerin” hikayesi...

 Hikayemiz, bir dönem Bordo Berelilerin seçkin birliklerinden olan ünlü Kılıç Timi, komutanları Albay Halil İbrahim Kopuz ve Yüzbaşı Kağan Bozok’un hapisten çıkıp tekrar timi toplamaları ve göreve dönüşleriyle başlar. Üstün beceri, görev duygusu ve sonsuz vatan sevgisiyle Kılıç Timi, ülkenin ihtiyaç duyduğu her noktada görev alacak, Türkiye’nin sıkılmış yumruğu, bükülmez bileği olacaktır.

 Aşklarını, özlemlerini, yaşadıkları türlü zorlukları omuzlarında taşıyan bu genç adamlar, kendilerini adadıkları vatan için her şeylerini fedaya hazırdırlar.

 Çünkü onlar için, “söz konusu vatansa, gerisi teferruattır..!”

-İsimsizler ve Söz’den sonra üçüncü askeri kahramanlık dizimiz ekranlara merhaba dedi.  Savaşçı dizisi doğal hikayesi ve mükemmele yakın oyunculuklarıyla bize keyifli bir ilk bölüm izletti. İddialı yapım izlenme oranlarında zirveye oynayabilecek potansiyelde bir iş olmuş. Bunu ilk bölümden hissettirdi.

-Limon Film imzalı yapım başarılı bir tuzak sahnesiyle başladı. Sonrasında   Yüzbaşı Kağan'ı cezaevinde gördük. FETÖ kumpasıyla cezaevine gönderilen Albay Halil ve Yüzbaşı Kağan 15 Temmuz darbe girişiminden sonra yeni bir görev için cezaevinden çıktılar. Flashback’le Albay Halil’in FETÖ’cü polisler tarafından nasıl tutuklandığına tanık olduk. Bu da çok vurucu bir sahneydi. Üsteğmen Burak Yiğit’in şehit olduğu sahne çok sarsıcıydı. Albay Halil’in Üsteğmen Burak’ın kız arkadaşına şehitlik haberini verdiği sahnede göz yaşlarımızı tutamadık. Aslında biz bu tip sahnelere her zaman endişeyle yaklaşıyoruz. Çünkü bu bıçak sırtı sahneler çoğu zaman beklenen etkiyi yaratmıyor. Ancak sahne her açıdan o kadar iyi kotarılmıştı ki gerçekten helal olsun dedirtti. Sonrasında  Muharrem Ertaş’tan “ Avşar Elleri”ni işitmeye başladığımız anda ise adeta darmadağın olduk. Ancak dizi salt dramdan ibaret değildi. Zaman zaman bizi güldürmeyi de başardı. Mesela Kılıç Timi’nin neşeli yüzleri Galip ve Emre’nin bir gece kulübünde bodyguardlık yaparken mafyatik ağabey ve adamlarını patakladıkları sahne bizi çok eğlendirdi.  

-Savaşçı’nın ilk bölümünde Berk Oktay ve Murat Serezli’yi rollerinde oldukça başarılı bulduk. Murat Serezli özellikle ikinci filmiyle parlak bir gişe başarısına imza atan Dağ serisinden tecrübeli. Ancak Berk Oktay da en az Murat Serezli kadar rolüne yakışmış. Berk Oktay tercihinden dolayı Fox TV’yi ve Limon Film’i tebrik ediyoruz.  Berk Oktay asker olduğuna bizi fazlasıyla inandırdı. Savaşçı’nın ilk bölümünde küçük büyük rol ayrımı olmaksızın oyuncu seçimlerinde ekstra bir titizlik gösterilmişti. Mesela Üsteğmen Serdar Türkmen’in babasını canlandıran oyuncu Albay Halil’le olan diyalogunda muazzam bir performans ortaya koydu. Sanki karşımızdaki kişi bir aktör değil de gerçek bir asker babasıydı. Başarılı oyuncu Yıldız Çağrı Atiksoy ilk bölümde sırıtan belki de tek oyuncuydu. Sanki Atiksoy'un ve canlandırdığı  köşeli karakterin biraz zamana ihtiyacı var.  

-Savaşçı dizisi ilk bölümü itibarıyla bizce iyi işaretler verdi. Umarız haftalar ilerledikçe iddialı yapım üzerine koyarak yoluna devam eder ve sezona damga vuran işlerden biri olur. 

Total'de 7.29 reyting 16.16 share ile 2.olmuş. AB'de 6.80 reyting 14.74 share ile 2.sırada yer almış.

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney