nefessenaryo.com
E-posta: info@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Senaryorum » ŞEREF MESELESİ 6.BÖLÜMSenaryorum Puanı: 5 üzerinden 3
ŞEREF MESELESİ 6.BÖLÜM

“ŞEREF MESELESİ" DİZİSİ

6.BÖLÜM "TOTAL İZLEYİCİ" GÖRÜŞÜ

-Bu gece öncekilere göre daha enteresan bir bölüm izledik. Bunun sebebi bu bölümde çok iyi sahnelerle çok kötü sahnelerin bir arada olmasıydı.

- Derya’nın üvey babasını öldürdükten sonra yaşadığı travma, gençlerin birlikte hareket etmesi, doğru tutum konusunda kavgaları, sonrasında Derya’nın kardeşinin Derya’ya babasının ölümünü haber verdiği sahne, cenaze evinde Derya’nın annesinin üzüntüsü ve Yiğit’le Emir’in annelerini ziyaret ettiği sahne son derece gerçekçiydi.

- Fakat Yiğit’in mafyatik hayatıyla, Emir’in avukatlık maceralarında hiçbir duygu yok. Bu sahnelerin içine bir türlü giremiyoruz ve adeta müsamere izliyoruz. Dizinin en kötü sahnesi ise bizce Kübra’nın kendisini istemeye gelen ailenin yanında hamile olduğunu söylemesiydi. Karnındaki bebekle konuştuğu sahne de pek iyi değildi. Ayrıca Kübra’nın ezikliğinde samimi olmayan bir şeyler var ve artık Kübra bizi sıkmaya başladı.

- Aslında üvey babanın ölümü senaryo için bir fırsattı. Eğer Şeref Meselesi bu mesele üzerinden konuyu dağıtmayarak ilerleseydi biz bunu dizi adına bir toparlanma emaresi olarak görebilirdik. Fakat bu gerçekçi sahnelerin arasında o kadar kötü sahneler izliyoruz ki hem konu dağılıyor hem de ayağa kalkacak hastanın ayağına resmen kurşun sıkılıyor.

- Şeref Meselesi topal ayakla koşmaya çalışan bir atlet gibi.

Bir gün sonra: Total'de 3.57 reyting 8.27 share 12. olmuş. AB'de 5.69 reyting 13.69 share ile 2.sırada yer almış.

 

 

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney