nefessenaryo.com
E-posta: info@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Senaryorum » ŞEREF MESELESİ 9.BÖLÜMSenaryorum Puanı: 5 üzerinden 3
ŞEREF MESELESİ 9.BÖLÜM
  • “ŞEREF MESELESİ” DİZİSİ

9.BÖLÜM TOTAL İZLEYİCİ GÖRÜŞÜ

-Şeref Meselesi iki bölümdür daha iyi. Sebebi basit: Dizinin merkezindeki beş karakter çoğu kez bir aradaydı ve ortak bir gündeme sahiptiler. Bu gece kaçırılan bir kız çocuğuydu bu.  

-Karakterlerin birbirlerinden kopuk hikayelerine maruz kalmak yerine gündem ortak olunca dizinin içine girmek daha kolay oluyor. Hele bugünkü bölüm diziyi daha önce hiç izlememiş bir izleyicinin bile kolayca senaryoya adapte olabileceği bir tarzda ilerledi.

-Kübra’nın bebek kaçırıldıktan sonra kendisini suçladığı sahne oldukça etkileyiciydi.

-Bunların üstüne sevmediğimiz Sadullah karakterinin karizmasını kurtaracak şekilde ölmesi de senaryoya renk kattı. Sadullah'dan bunu beklemiyorduk.

-Derya'nın Kübra'ya aklını başına toplamasını salık verdiği sahne de başarılıydı. "Hadi yine iyisin. Hayat sana kader kurbanı olmak için bir şans daha verdi!" Derya'nın bu cümlesi sarstı bizi.  

-Peki artık senaryo kalitesi ideal seviyeye geldi mi? Henüz değil. Karakter davranışlarında ısrarcı olunan basmakalıp bir tutum var. Bu dizinin başından beri aşılamıyor. Özellikle dizinin merkezindeki beşlinin davranışlarında doğal olmayan bir şeyler söz konusu.

-Emir'in Kübra'ya evlilik teklif etmesi ise bu gecenin bombası kesinlikle. 

-Bununla birlikte Kübra karakteri daha kanlı canlı biri gibi davranıyor fakat Yiğit bir kahramandan çok kendini kahraman zanneden bir erkek görünümünde. Yiğit’in de kusurlarıyla bizim gibi bir insan olduğunu görmeye başlarsak seyirciyle senaryo arasında bulunan bir duvar daha yıkılacak. 

Bir gün sonra: Total'de 4.57 reyting 10.78 share ile 8. olmuş. AB'de 7.57 reyting 17.92 share ile ilk sırada yer almış. 

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney