nefessenaryo.com
E-posta: info@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Senaryorum » ŞEREF MESELESİ 1.BÖLÜM Senaryorum Puanı: 5 üzerinden 3
ŞEREF MESELESİ 1.BÖLÜM

 

"ŞEREF MESELESİ" DİZİSİ

1.BÖLÜM TOTAL İZLEYİCİ GÖRÜŞÜ

-"Şeref Meselesi" dizisi birinci bölümü itibarıyla rakiplerinin karşısında zayıf göründü. Alman senaristler tarafından yazılan bir yerli dizi görüntüsü verdi. Bu dizinin hangi izleyici kitlesine hitap ettiğini bilmiyoruz fakat bu akşam bize fazla hitap edemediğini söyleyebiliriz.

-Dizi çarpıcı olma iddiasında bir flashforward'la başladı. Açıkçası bu giriş "özenti" bir sahne tadı bıraktı bizde. "Şeref Meselesi " sonrasında sönük sahnelerle sürdü.

-Yerli senaryolarda en çok bahsettiğimiz fakat herhangi bir anlaşılma emaresi göstermeyen problem "Şeref Meselesi"nde de es geçilmemişti. Abi-kardeş'i dizide daha fazla görmeli, onları daha fazla anlamalıydık!  Bunun yerine dizi karakterden karaktere zıpladı. Ve biz hiç bir karakterle duygusal bağ kuramadık. Karakterler hak etmedikleri biçimde "klişe" göründü. 

-Tilbe Saran'ın oynadığı anne karakteri iddialıyız ki (birinci bölüm itibarıyla) bu zamana kadar gördüğümüz en kötü tasarlanmış ve en kötü canlandırılan "anne" olabilir. "Namık" ise dizideki en sahici karakterdi.

-Rakip yapım "Gönül İşleri" dizisinin ilk bölümüyle ilgili çok olumlu şeyler yazmıştık. Fakat ne yazık ki "Şeref Meselesi"nin ilk bölümüyle ilgili bu cümleleri sarf edebilmek kolay değil. 

Umarız -senaryodan oyunculuklara- zamanla taşlar yerine oturur ve taşlar yerine oturmadan "Şeref Meselesi" yayından kalkmaz. Bu diziden beklentimiz büyük!

Bir Gün Sonra: Total'de 3.60 reyting 8.11 share ile 11. olmuş. AB'de 5.46 reyting 13.01 share ile 3.sırada yer almış.

 

 

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney