nefessenaryo.com
E-posta: info@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Senaryorum » SEREF MESELESİ 7.BOLUMSenaryorum Puanı: 5 üzerinden 3
SEREF MESELESİ 7.BOLUM

ŞEREF MESELESİ 7.BÖLÜM

TOTAL İZLEYİCİ GÖRÜŞÜ 


-"Şeref Meselesi" dizisi bizce bu akşam rakibi "Gönül İşleri" tatildeyken yeni bölüm  yayınlayarak çok doğru bir strateji izledi. Çünkü iki dizinin izleyici kitleleri kesişiyor. Peki az da olsa bu gece bu durumdan yararlanabilen "Şeref Meselesi" gerçek anlamda bu durumu lehine çevirebildi mi? 


-Bu yazı yayına verilirken bu gece biz totallerde tek merak unsuru yaratan olay cesedi morgdan çalan, olayı ört bas etmeye çalışan kişi ya da kişilerin kimliğiydi. 


-Bu Şeref Meselesi'yle ilgili son yazımız olabilir. "Şeref Meselesi" bizce çok çok "demode" bir adaptasyon.  Üstelik bu izlediğimiz olaylar Türkiye'de mi yaşanıyor diye o kadar çok soruyoruz ki kendimize. Bizi duygulandırmayı amaçlayan müzikaltı sahnelere boş boş bakıyoruz sadece.  Senaristlerin bu diziyi keyif alarak yazmadıkları çok belli ne yazık ki.

-Yanlış formatlanmış bir başkahraman: Yiğit. Bir türlü duygusal bağ kuramadığımız Sibel. Ve biz totallerin acımak yerine çok ama çok öfkelendiği bir Kübra karakteri. 

-Biz seyirciler ezilen insanları severiz fakat karakterleri ezik insanları sevmeyiz. Siz senaristlerin bir türlü anlayamadığı konu bu. Benim Adım Gültepe'deki Hamal karakteri de bu Kübra'yla aynı şeyleri hissettiriyordu bize. Böyle yaptığınızda bize duygu sömürüsü yaptığınızı düşünüyoruz ve irrite oluyoruz. 


- Böyle bir beşliden sadece "ilişkiler" üzerine bile mükemmel bir dizi çıkabilirdi bizce. Çünkü hissettiğimiz kadarıyla bu oyuncular gerçek hayatta da birbirleriyle iyi arkadaşlar ve bu enerji toplu sahnelerine yansıyor.  Senaryo buysa oyuncular ne yapsın?


-Şeref Meselesi bu gece sadece Gönül İşleri'nin yayınlanmamasının avantajını kullandı.  Bize göre ise ekrandaki misyonunu tamamladı sanki. Emeği geçen herkesin eline sağlık.

 

Bir gün sonra: Total'de 3.68 reyting 8.46 share ile 13.olmuş. AB'de 6.48 reyting 15.61 share ile ilk sırada yer almış. 

 

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney