nefessenaryo.com
E-posta: info@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Senaryorum » ŞEREF MESELESİ 3.BÖLÜMSenaryorum Puanı: 5 üzerinden 2
ŞEREF MESELESİ 3.BÖLÜM

"ŞEREF MESELESİ" DİZİSİ

3.BÖLÜM TOTAL İZLEYİCİ GÖRÜŞÜ

-Şeref Meselesi'yle gördük ki yabancı bir dizinin adaptasyonu da "demode" olabiliyormuş. Pazartesi günü birinci bölümünü izlediğimiz "Paramparça" bu dizinin yanında "yabancı dizi" kalitesinde sayılır.

-"Şeref Meselesi"nin senaryosu -kurgudan gerçekçiliğe- çok büyük "defolar" taşıyor. Bu arada garip yerlerde kesilen sahneler de bizde büyük bir "boşluk" duygusu yaratıyor. Bu kadarına diğer dizilerde de pek rastlamıyoruz.

-İddialı senaryo adeta 6 ayrı karakterin 6 ayrı dizisini "mix" yapmış. Bazı karakterleri o kadar uzun süre görmüyoruz ki tekrar onlara döndüğümüzde "A bu kız da bu dizide mi oynuyordu?" diye soruyoruz birbirimize. Yiğit'in yasadışı hayatı da bize pek inandırıcı gelmiyor nedense. Üstelik karaktere zarar veriyor.

-Birinci bölümde Yiğit'in annesine takmıştık. Sadullah'ı "es" geçmişiz. Sadullah kadar "düz" bir kötü ve "düz" bir oyunculuk bu kalibrede bir diziye yakışmıyor. Bir "kötü"nün eser miktarda iyi özelliği olmaz mı?

-Kübra gibi bir karakter Sadullah gibi bir adamın kahvesine ilaç atıp gece eğlenmeye gidiyor. Bu senaristler yaşadıkları ülkeyi tanımıyorlar mı?

-Ve en önemlisini sona sakladık. Adı "Şeref Meselesi" olan bir dizide Yiğit'in dizinin en saf ve en masum karakterini "intikam" için seçmesi de "şerefsizlik" değil midir??? Bu ne kadar ezikçe bir intikamdır! Keşke dizinin adı "Şerefsiz" olsaymış.  Yiğit intikam biçimiyle "şerefsiz midir, değil midir" tartışırdık...

-Bu ülkede "Ezel" diye bir dizi yapıldı. Hiç mi izlemediniz? İntikam böyle mi alınır? İntikam dizisini kötü yapınca da "çok kötü" oluyor. Bu nasıl bir "vicdan"ın intikam anlayışıdır?  

-  Zamanla oturmasını beklediğimiz "Şeref Meselesi" bu akşam  "alarm" verdi. Fox TV'deki "O Hayat Benim" dizisinin çok daha "gerçek" bir Türkiye'yi yansıttığını kolayca söyleyebiliriz. Bu  senaryoyla "Şeref Meselesi"ni pek iyi bir son beklemiyor. Bizce! 

Bir gün sonra: Total'de 3.30 reyting 7.75 share ile 12. olmuş. AB'de 5.24 reyting 12.98 share ile 3. sırada yer almış.   

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney