nefessenaryo.com
E-posta: info@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Senaryorum » SİL BAŞTAN 2.BÖLÜMSenaryorum Puanı: 5 üzerinden 2
SİL BAŞTAN 2.BÖLÜM

"SİL BAŞTAN" DİZİSİ

  2.BÖLÜM TOTAL İZLEYİCİ GÖRÜŞÜ

  -Biz "genel izleyici" olarak bu dizinin konusundan umutluyduk. Cumartesi akşamı yayınlanan yapımlar arasında Sil Baştan'ın iyi bir alternatif olduğunu düşünüyorduk. Fakat yeni bir sükut'u hayal yaşıyoruz.

  -"Kardeş Payı"yla "Sil Baştan"ın aynı kanalda yayınlandığına inanmak zor. "Sil Baştan" fazla özgüvenli bir senaryo grubu tarafından yazılan hayalperest bir girişim. Bu dizinin sevileceğine inanmak için biz izleyicilerin beklentilerinden bihaber gerçek bir hayalperest olmak gerekir. Tabii bu bizim fikrimiz.

-Son derece klişe espriler, didaktik ve tribünlere oynamaya çalışan diyaloglar "Sil Baştan"ı bizim gözümüzde "samimiyetsiz" bir dizi yaptı. Türü ne olursa olsun biz izleyicilerin kalbiyle bağlantı kurmayan hiç bir senaryo başarılı olamaz. "Sil Baştan" da en başta hissiz ve sentetik bir dizi olmuş.

-Oyuncular belli ki çekimlerde çok eğlenmiş. Fakat biz izlerken pek eğlenemedik. Yine çok dağınık yine gerçek dünyadan kopuk zorlama bir senaryoya maruz kaldık. İzlediğimiz dizi bizde oyuncular kendi aralarında dizi çekmişler gibi bir izlenim oluşturdu.

-Geçen hafta Emre Kınay'ı bu dizide benimseyemediğimizi söylemiştik. Emre Kınay'ı da Dilara Gönder'i de, yalan aşklarını da benimseyemedik.  Sürekli geçmişe gönderme yapan sohbetleri de bize fazla geçmiyor. Totali de AB'si de biz izleyiciler bizzat gözlerimizle görmedimiz hikayelere inanmayız. Biz senariste "Anlatma Göster" deriz. Evimiz de kalabalık olduğundan, sinemada olmadığımızdan laf kalabalığından çabucak sıkılırız. Muhabbetlerin içine yerleştirilmiş önemli  ayrıntıları kolayca kaçırıveririz.

-Dizide emeği geçenler dizinin "Kiraz Mevsimi"yle aynı saatte yayınlanmasının  büyük bir dezavantaj olduğunu söyleyebilirler. Fakat başka bir gün yayınlasaydı yine ısınamayacaktık bu yapıma. Çünkü "Sil Baştan" bu sezon izlediğimiz en kötü dizi olmasa da sezonun kötülerinden biri. Bu yüzden, senaristler  iğneyi kendilerine batırmalı.

         Ayrıca çok merak ediyoruz böyle bir hikaye ne kadar sündürülebilir?

Bir gün sonra: Total'de 3.04 reyting 8.27 share ile 10. olmuş. AB'de 3.34 reyting 9.83 share ile 5. sırada yer almış.

Son Edit: 9.bölümde ekran macerasını tamamladı.

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney