nefessenaryo.com
E-posta: info@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Senaryorum » TATLI İNTİKAM 1.BÖLÜMSenaryorum Puanı: 5 üzerinden 3
TATLI İNTİKAM 1.BÖLÜM

"TATLI İNTİKAM" DİZİSİ 1.BÖLÜM

 TOTAL İZLEYİCİ GÖRÜŞÜ

-Başrollerini Leyla Lydia Tuğutlu, Furkan Andıç, Can Nergis, Zeyno Günenç, Ayşenil Şamlıoğlu ile Kerem Atabeyoğlu’nun paylaştığı Tatlı İntikam başladı. Dizinin birinci bölümünü nasıl bulduk?

-Dizinin hikayesi şöyle;

-Aşkta bir türlü yüzü gülmeyen Pelin, nihayet şeytanın bacağını kırar ve hayallerindeki erkekle evlenmeye karar verir ancak müstakbel damat Tolga, nikah günü ortadan kaybolur ve Pelin aşık olduğu adam tarafından düğününde terk edilir. Bütün bu olanların ardından görmüş geçirmiş bir kadın, Pelin’in mutlu olamama sebebinin, geçmişte üzdüğü birinin ahından kaynaklandığını söyler. Her şey, Pelin’in bu ahın peşine düşmesiyle başlar...

-Tatlı İntikam’da Zeki Alasya’nın anılma şekli zekiceydi ve bizi çok mutlu etti. Düşünenlerin aklına sağlık. Sibel Alaş’ın doksanlara damga vurmuş  “Adam” şarkısını duyunca mest olduk. İki fikir için de tebrikler. Usta aktris Ayşenil Şamlıoğlu her diziye lazım.

-Senaryoya gelirsek; “Tatlı İntikam” dizisi sıcak ve yüksek tempolu senaryosuyla beğenimizi kazandı. Yarın dizinin izlenme oranları bizce hayal kırıklığı yaratmayacaktır. Bununla birlikte diziden Kiralık Aşk türü bir başarı umuluyorsa Tatlı İntikam’ın çok daha romantik ve çok daha komik bir senaryoya ihtiyacı var. İlk bölüme göre söylüyoruz tabi.

-Leyla Lydia Tuğutlu ve Furkan Andıç’ın kimyası yüzde yüz tutmamış. İkili arasındaki aşk ihtimali bizi yeterince heyecanlandırmadı. Bu konudaki bakış açımızın değişmesi yine senaryonun güçlenmesine bağlı. Tuğutlu’nun canlandırdığı Pelin karakteriyle sağlam bir özdeşim kuramadık. Dizilerimizde naif ve kırılgan kadınlarla daha kolay empati kuruluyor. Karakteri beğenmediğimizi söyleyemeyiz. Ancak Pelin karakterinin üstüne biraz daha eğilmek lazım sanki. Bir de gözümüz dizinin komedi yükünü çekecek özgün ve dikkat çekici karakter aradı.   

- Birinci bölümün sonunda aklımızdan şu geçiyor: Acaba Tatlı İntikam yaz döneminde yayınlansaydı daha mı çok ses getirirdi?

 

Bir gün sonra: Total'de 5.15 reyting 13.58 share ile 2. olmuş. AB'de 5.58 reyting 16.81 share ile 2.sırada yer almış. 

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney