nefessenaryo.com
E-posta: info@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Senaryorum » URFALIYAM EZELDEN 6.BÖLÜMSenaryorum Puanı: 5 üzerinden 3
URFALIYAM EZELDEN 6.BÖLÜM

"URFALIYAM EZELDEN" DİZİSİ

 6.BÖLÜM TOTAL İZLEYİCİ GÖRÜŞÜ

-"Urfalıyam Ezelden" dizisi kurtulacaksa da böyle kurtulamayacağı kesin. Diziler kaldırılıyor diye fırtınalar kopuyor fakat ikinci bir şans yakalayan "Urfalıyam Ezelden" bunun kıymetini pek bilememiş sanki...

-Öyle bir cumartesi akşamı ki müdavimi olduğumuz yapımların arasında bu diziye vakit ayırabilmemiz hiç kolay değil. Buna karşın pazar günü aldığı sonuçlardan herhangi bir çıkarsamaya gitmemiş bir "Urfalıyam Ezelden" izledik.

-Dizinin en büyük problemi; merkeze iki kadın karakter Ceylan ve Selva'yı alıp, olayları sürekli dönüşümlü olarak onların gözünden görmemiz gerekirken bu iki kadının dizide adeta "motif" rolü üstlenmesi. Dizinin yüzde otuzunun senaristler açısından vazgeçilmez, bizim açımızdan gereksiz sahnelerden oluşması.

-Dizi daha kadınsı bir bakış açısıyla yazılsaydı sahneler karakterlere daha dengeli dağıtılabilirdi. Bununla birlikte Ceylan, Selva'ya göre yeterince frapan ve zıt bir tip değil. Keşke Ceylan karakteri için daha genç ve alımlı biri tercih edilseydi.

-Yok bir karakterin yaptığı çiğ köfteler yüzünden bir hamile kadın zehirlenmiş, yok adam çiğ köftenin içine müsil atmış falan filan... Bu tip muhabbetler senaryo grubunun dizi adına gün gibi ortada olan vahametten bihaber olduğunun açık bir kanıtı.

-Urfalıyam Ezelden " dizisi bu geceki performansıyla harikiri yaptı. Bizce!

 

Bir gün sonra: Total'de 3.68 reyting 8.96 share ile 10.olmuş. AB'de 3.57 reyting 9.06 share ile 8.sırada yer almış. 

11. Bölümde ekran macerasını tamamladı.

 

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney