nefessenaryo.com
E-posta: info@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Senaryorum » YEŞİL DENİZ 8.BÖLÜMSenaryorum Puanı: 5 üzerinden 4
YEŞİL DENİZ 8.BÖLÜM

"YEŞİL DENİZ" DİZİSİ 
8.BÖLÜM TOTAL İZLEYİCİ GÖRÜŞÜ

-Hep başkalarını eleştiriyoruz bu kez kendimizi eleştirelim. Biz total izleyiciler bu sezon iyi diziyi mumla aradığımızı söylüyoruz fakat gerçekten "kaliteli" yapımları da ıskalıyoruz.  TRT 1'de  yayınlanan "Yeşil Deniz" de böyle bir yapım. Bu kadar geç kaldığımız için bu diziye emeği geçen herkesten özür diliyoruz! 

-Bu sitenin sahipleri, içinde azıcık "içtenlik" olan bir senaryo izlediklerinde hemen yelkenleri suya indiren tipler :) "Yeşil Deniz" de "candan" karakterleriyle bizi tam anlamıyla kalbimizden vuran bir yapım. Yeşilova adlı bir Ege kasabasında garibanlıktan kurtulmaya çalışan dört kafadarın hikayesini anlatan dizi "ruh"  taşıyan senaryosuyla yine geçmişte TRT'de seyretmeye doyamadığımız, bir dönemin fenomen dizisi "Yedi Numara"yı anımsattı bize. 

-Biz izleyicilerin en büyük kabahati "Yeşil Deniz" "Ulan İstanbul" "Kardeş Payı" gibi dizileri yayın saatinde izlemeyip bir gün sonra arkadaşlarımızla internetten izlemeyi tercih etmemiz. Böyle yapmakla bu dizilerin hak ettikleri izlenme oranını yakalayamamalarına sebep oluyoruz. "Nefes Senaryo Ekibi" "reyting herşeydir" düşüncesinin karşısında bir takım olarak  durduğu yerin de anlaşılması açısından avazı çıktığı kadar haykırıyor: Yeşil Deniz Süper. İzleyin İzlettirin. Ama internetten değil. Ya da önce televizyonda izleyin, sonra ne yaparsanız yapın. Bu "zalim" reklamcılar sadece bir gün sonra gelen "denek" raporlarına bakıyorlar. Sonra çok pişman olursunuz dostlar çok!

-Kendisini elma portakal satan manav, seyirciyi de "müşteri" olarak gören senaryocuların! fena halde çuvalladığı bir sezondayız. "Yeşil Deniz" kanlı canlı karakterleriyle Türk halkının içinden seçtiği kesimi "müthiş" anlatıyor. "Adaptasyon" yerli dizi yazıp robotik kahramanlar peydahlayan senaryo ekiplerine ders olsun bu dizi.

Bir gün sonra: Total'de 3.20 reyting 7.70 share ile 17.olmuş. AB'de 2.01 reyting 5.55 share ile 22. sırada yer almış.

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney