nefessenaryo.com
E-posta: info@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Senaryorum » YÜKSEK SOSYETE 1.BÖLÜM Senaryorum Puanı: 5 üzerinden 2
YÜKSEK SOSYETE 1.BÖLÜM

"YÜKSEK SOSYETE" DİZİSİ 1.BÖLÜM

   TOTAL İZLEYİCİ GÖRÜŞÜ  

-Başrollerini Engin Öztürk ve Hazar Ergüçlü’nün paylaştığı Yüksek Sosyete başladı. Dizinin birinci bölümünü nasıl bulduk?

-Yaz sezonunda iki günde üç yeni dizi başladı. Aşk Laftan Anlamaz, Seviyor Sevmiyor ve Yüksek Sosyete… Aşk Laftan Anlamaz ve Yüksek Sosyete dizileri aynı yapım şirketine ait. Ancak üç dizi arasında en iyisinin Seviyor Sevmiyor olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Fragmanlarını beğendimiz ve başrollerinin kimyalarının tuttuğunu düşündüğümüz Aşk Laftan Anlamaz mı daha kötü yoksa fragmanlarını beğenmediğimiz ve erkek başrol seçimini riskli bulduğumuz Yüksek Sosyete mi kararsızız açıkçası. Gerçi bugün Yüksek Sosyete’nin başrolünde Engin Öztürk yerine başka bir oyuncuyu görseydik yine dizinin kaderi değişmezdi sanırız. Fakat bu şanssız proje Engin Öztürk’ün başrol oynadığı son dizi olabilir. Birinci bölüme göre konuşuyoruz elbette.

-Yüksek Sosyete’nin konusu şöyle;

"Yüksek Sosyete’nin en tanınmış ailelerinden birinin kızı olan Cansu, kendine yeni bir hayat kurmak için karşısına çıkan işaretleri takip etmeye başlar. Kerem ise varlıklı bir aileye hizmet ederek büyümüş, emektar bir çiftin tek oğludur. Kerem, hayallerini gerçekleştirmek için çocukluk arkadaşı Mert’le bir aylığına yer değiştirmeyi kabul eder. Cansu ve Kerem’in yolları tam da bu anda kesişir. İkisinin de gerçek kimliklerini sakladığı bir dünyada, belki de aşk tüm farkları, sınıfları, kaderi yener. "

-Yüksek Sosyete afili bir jenerikle başladı. İddialı görünmeye çalışan jenerik hem Türkçe hem de İngilizce hazırlanmıştı. Adeta Muhteşem Yüzyıl iddiasında bir diziyle karşılaşacağımızı düşünüyorduk. Ancak senaryo tam bir hayal kırıklığıydı.

- Yüksek Sosyete sıkıcı bir onbeş yirmi dakika sundu bize. Sonrasında dizi birden romantik komedi türüne dönmeye çalıştı. Fakat bu bölüm de akıcı değildi. Zira araya Zuhal Olcay’ın kasvetli hikayesi girdi ve ne türde bir dizi izlediğimizi anlayamadık. Sonrasında izleyicinin tahammülünü zorlayan fantastik tesadüflerle birinci bölüm sonlandı. Sadece romantik komedilerde değil bütün dizilerimizde şu tesadüfler’e artık bir sınırlama getirme zamanı geldi. İzleyiciyi çok hafife alan bu ardı arkası kesilmez tesadüfler birçok diziyi başlamadan bitiriyor. Sırtını büyük tesadüflere dayayan bütün senaryoların çekim aşamasına gelmeden elenmesini diliyoruz.

-Yüksek Sosyete dizisinde ne çiçekçi çiçekçi gibiydi, ne garson garson gibiydi ne de falcı falcı gibiydi. Falcı kadın başrol karakterimiz Cansu’ya yoksul bir adamla aşk yaşayacağını söyledi. Bu şekilde konuşan bir falcının nerede yaşadığını bilmiyoruz fakat Türkiye’de yaşamadığı kesin. 

-Yüksek Sosyete’de en çok neyi beğendik? Yüksek Sosyete dizisinde en çok misafir oyuncu Hatice Şendil’i beğendik. Beğendik demek hafif kalır kendisini gördüğümüz kısa bölümde adeta hayran kaldık. Dileriz bir an önce ekranlara döner. Bunun dışında iddialı dizinin birinci bölümüyle ilgili iyimser şeyler söylemek çok zor. Bomboş yaz ekranında yeni diziler öyle ya da böyle izleniyor. Yüksek Sosyete dizisi de kendisine elbette seyirci bulacaktır. Ancak bizce çok daha iyi olabilirdi. Biz kendi adımıza ilk elin günahı olmaz diyelim önümüzdeki haftayı bekleyelim. 

Bir Gün Sonra: Total'de 4.02 12.52 share ile 4.olmuş. AB'de 4.28 reyting 14.78 share ile 3.sırada yer almış. 

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney